2. - Национален отбор
  3. Младежите биха Люксмебург с 3:2 в груб мач

Младежите биха Люксмебург с 3:2 в груб мач

Пламен Илиев изгонен в последните минути, нашите запазват някакви шансове за Евро 2013

Националният отбор на България до 21 г. надигра в доста груб мач с 3:2 аутсайдера Люксембург в нашата група Група 10 от квалификациите за Европейското първенство в Израел през 2013 г.

Така нашите запазиха някакви шансове за достигане на плейофите, след като вече с една победа, един равен мач и една загуба имат 4 точки.

Въпреки, че в последно време малките държави бележат сериозен прогрес в европейския футбол, все пак победа с такъв резултат над тим от тази класа, не може да носи никаква удовлетвореност на националния тим.

Срещата на стадиона на Литекс в Ловеч започна с две нелоши възможности пред гостите и отменен техен гол, което доста учуди около 150-те зрители във влажното и мокро време.

След 10-ата минута обаче играчите на селекционера Аян Садъков взеха инициативата.

Момчил Цветанов даде преднина на тима в 22-ата минута. Играчът на Черно море Росен Колев подаде дълъг пас към Цветанов, който успя да се отскубне от защитата на Люксембург и след това да залъже вратаря, за да му остане най-лесното - да вкара на празна врата.

В 38-ата минута обаче Люксембург изравни, след като Янс се възползва от грешка в нашата защита.

Няма и минута по-късно обаче нашите си заслужиха правото да изпълнят дузпа, когато Радослав Василев бе спънат в наказателното поле. Томи Костадинов реализира без проблем за 2:1 и така завърши първата част.

Втората започна с ранен гол. В 55-ата минута при бърза контраатака нашите направиха 3:1. След центриране Миланов засече отблизо топката и покачи преднината.

При този резултат започнаха и поредицата грубости до края на мача, които прераснаха и в няколко спречквания. В края на срещата пък Мартино след корнер намали.

Веднага след попадението започна поредното спречкване, при което Пламен Илиев се сдърпа с противников играч и бе директно изгонен. Мартин Димов застана с вратарските ръкавици до края на срещата, но грузинският рефер веднага обяви края на мача.

Следващият двубой на младежкия национален отбор е на 10 ноември срещу отбора на Австрия във Виена.

Първите отбови във всяка от десетте групи и най-добрите четири втори тима ще се срещнат в плейофи, за да определят кои седем отбора ще се класират за финалната фаза, където отборът на Израел вече автоматично е достигнал. Там 8-те тима ще бъдат разпределени в две групи, след което ще последва директна елиминация.