2. - Национален отбор
  3. Националките по футбол загубиха световната си квалификация срещу Гърция

Националките по футбол загубиха световната си квалификация срещу Гърция

Женският национален отбор на България по футбол загуби от Гърция в първата си световна квалификация в група 3 за Мондиала през 2011 година в Германия.

Момичетата на треньора Емил Атанасов отстъпиха с 0:1 пред близо 500 зрители на градския стадион в Ловеч. Нашите играха добре през първото полувреме, когато между 15-18 минути създадоха две три добри възможности за откриване на резултата, но нападателките ни ги проиграха. В 53-та минута Димитра Пантелеяду бе изведена сама срещу българската вратарка Найденова и от близо я преодоля като вкара победното попадение за гъркините. Те пропуснаха още една отлична възможност, при която топката се отби в гредата.

Следващият мач на нашите националки е отново в Ловеч идната сряда срещу силния тим на Дания, който в първия си мач като гост победи Гърция със 6:0. В групата са още отборите на Грузия и Шотландия.

Срещу Гърция българките играха в състав: Найденова, Цекова (74-Панчева), П.Жекова, Л.Жекова (54-Боянова), Радойска, Стрезова, Войскова, Славчева, Кирева (83-Кошулова), Господинова, Костова.