2. Нефтохимик
  3. ДЮШ на Черноморец 1919 победи на два пъти градския съперник Нефтохимик

ДЮШ на Черноморец 1919 победи на два пъти градския съперник Нефтохимик

Набор 2005 г. се наложи с 5:0, а родените 2008 г. - с 9:1

Две победи в рамките на един ден постигнаха различните набори от Детско-юношеската школа на Черноморец 1919 (Бургас) над градския съперник Нефтохимик. Родените през 2005 г. "акули" отнесоха своя опонент с категоричното 5:0. С по 2 гола се отчетоха Стефан Трайков и Тодор Ляпчев, а един добави Деян Иванов.

В Елитната група до 15 години- зона Югоизток, Черноморец се наложи с 3:2. Резултатът бе открит още в 6-ата минута от Димитър Киров, който се разписа с глава. Отново той, с удар от воле, удвои в 20-та минута. Гостите се върнаха в мача след красив гол от дистанция в края на полувремето. През втората част футболист на "зелените" излезе сам срещу вратаря Пламен Пепеляшев, а той нямаше какво друго на направи освен да го фаулира. Нефтохимик изравни резултата от дузпа в 43-та минута, но 4 минути преди края на мача Васил Делев се превърна в герой за Черноморец. Крилото отбеляза със силен шут от границата на наказателното поле за 3:2 и подпечата победата на играчите в синьо.

Набор 2008 постигна очакван успех с 9:1 над ФА Бургас спорт /кв. Долно Езерово/. По един хеттрик отбелязаха Николай Колев, Георги Мутафчиев /Жужу/, 2 гола реализира Борислав Пенков, а един вкара Йоан Димов. Школата на Черноморец (Бургас) с директор Николай Кръстев продължава да бъде една от най-добрите в България. В току що завършилия квалификационен турнир при родените през 1998-а година играха четири момчета, стартирали кариерата си именно при акулите- защитниците Мариян Димитров, Петър Генчев, Васил Добрев, както и нападателят Валентин Йосков.

Шеф на Нафтата с интересни разкрития, вижте каква отлична новина чака Бургас

Интервю с изпълнителния директор Николай Тодоров

Сензациите в пресата: ЦСКА праща защитник в Етър

Война в Бургас заради треньор, Ренан виси за Торпедо, Стивън Петков води атаката на Ботев срещу ЦСКА, бразилец пред дебют и още…

ОБЗОР: Нефтохимик е лидер в Югоизточната Трета лига (РЕЗУЛТАТИ)

Вижте как завършиха срещите от третия кръг и класирането след тях

ОФИЦИАЛНО: Нефтохимик се раздели с треньор по взаимно съгласие

Господин Господинов вече не е част от академията

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Черно море с втора победа в Елитната група

“Моряците”, водени от Мартин Христов, надиграха тима на Нефтохимик в Бургас с 2:0

ОБЗОР: Нефтохимик взе 3 т. от Марково в Югоизточната Трета лига