2. Пирин (Бл)
  3. Благой Макенджиев пред Novsport: Надявам се, че няма да подценим мача с Миньор

Благой Макенджиев пред Novsport: Надявам се, че няма да подценим мача с Миньор

Младият вратар на Пирин (Благоевград) Благой Макенджиев даде кратко интервю за Novsport.com след успеха в полуфинала за Купата на България срещу Левски. „Орлетата” се наложиха с минималното 1:0, а стражът е с основен принос за победата, след като спаси удар на Георги Христов в началните минути, а по време на целия двубой вдъхваше увереност у своите съотборници. През този сезон 20-годишният вратар записа 7 мача и постепенно се утвърждава като твърд титуляр в селекцията на треньора Наджи Шенсой.

„Чувстваме се много добре след победата над Левски. Показахме добра игра и заслужено елиминирахме „сините”. Радвам се, че превъзмогнахме равенството със Спартак във Варна. Надявам се, че ще се утвърдя като твърд титуляр в отбора на Пирин. Но трябва да подобрявам играта си, защото има още какво да покажа. Все още свиквам с напрежението в „А” група”, заяви Макенджиев.

„Надявам се, че ще се хвърлим срещу Миньор като в мача с Левски. Трябва да пресираме добре съперника ни и дано се поздравим с победата. Дано успеха над Левски не ни изиграе лоша шега, защото на всяка цена трябва да победим тима от Перник. Надявам се, че инерцията която сме набрали от мача със Славия и Левски ще я пренесем и в този мач. Дано се поздравим с победата”, допълни вратарят на „орлетата”.

„ Не играх срещу Славия, защото треньорите прецениха, че трябва да си почина. Натрупа ми се много напрежение от мачовете с ЦСКА и Спартак. Затова беше по-добре да не играя. Надявам се, че с добрите си изяви, ще си спечеля нова повиквателна за младежкия национален отбор”, завърши Макенджиев.

Треньорът на Пирин: Не отписваме мача със Славия, ще се надиграваме

„Тежкото тепърва предстои“, посочи Петър Златинов преди мача с Кариана

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

Един под въпрос в Пирин за мача с Ботев

Олимпиакос окуця след Локо Пд и отмени контролата с „орлетата“

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...

Петър Златинов: Младите момчета имат нужда от подкрепа и самочувствие

„Ще искам повече концентрация във важните моменти“, каза в треньорът на „орлетата“