2. Пирин (Бл)
  3. Пирин без двамата си национали срещу Черноморец

Пирин без двамата си национали срещу Черноморец

В тяхно отсъствие Костадин Ангелов смята, че разполага с хора, които да ги заместят

Пирин няма да може да разчита на двамата си младежки национали Станислав Костов и Иван Михов за мача от 14-ия кръг на „А” група срещу Черноморец в понеделник от 18.00 часа на стадион „Лазур”.

Това заяви на традиционната си пресконференция старши треньора на тима Костадин Ангелов. Както се знае селекционерът Михаил Мадански събира всички на лагер в неделя, преди контролата с Гана във вторник, която ще се играе от 14.00 часа на стадиона в Мездра.

По думите на младият наставник на „орлетата” при положение, че двамата са извикани от селекционера Михаил Мадански, никой няма право да ги спира, първо от лоялна гледна точка и второто заради самите тях.

Макар официално бранителят Иван Михов да няма повиквателна заради контузията, която получи в мача срещу Левски Мадански е настоял да се яви на лагер сбора и да се запознае с неговото състояние.

В тяхно отсъствие Костадин Ангелов смята, че разполага с хора, с които да ги замести. Относно предстоящия двубой той заяви:

„ Очакванията ми към мача, както всеки път са да се опитаме да победим. Моето виждане е, че този мач не трябва по никакъв начин да затормозява играчите психически, както беше срещу ЦСКА. Така че в това отношение може би ще е по-лесен за нас.
Като цяло общото мнение и настройката на всички е, ако Пирин победи ще е супер изненада, така че това е предимство за нас”, коментира Костадин Ангелов.

Костадин Ангелов коментира така думите на неговия колега Красимир Балъков, който обяви в началото на седмицата мисия респект към Пирин.

„Пирин има с какво да респектира всеки един отбор. Категорично мога да заявя, че реално никой не е надиграл Пирин, изключвайки Левски през второто полувреме. Реално и срещу ЦСКА не бяхме надиграни, но загубихме този мач. Изводът ми е губим от елементарни грешки. Не би трябвало да бъдат допускани тези грешки. Футболистите трябва да се подготвят за натиск, който категорично първите 20-30 минути ще е като бойно поле. Трябва да излязат и да бъдат готови да не допускат гол, защото Черноморец ще се опита да си реши рано мача”, каза още Костадин Ангелов.

Отборът на Пирин заминава на лагер в Бургас утре сутринта. От групата освен двамата национали отпадат Смилен Златанов и Благой Пасков. Мястото на спрягания в Левски Станислав Костов се очаква да заеме Руслан Иванов.

ХАСАН ШЕКИРОВ

Треньорът на Пирин: Не отписваме мача със Славия, ще се надиграваме

„Тежкото тепърва предстои“, посочи Петър Златинов преди мача с Кариана

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

Един под въпрос в Пирин за мача с Ботев

Олимпиакос окуця след Локо Пд и отмени контролата с „орлетата“

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...

Петър Златинов: Младите момчета имат нужда от подкрепа и самочувствие

„Ще искам повече концентрация във важните моменти“, каза в треньорът на „орлетата“