2. Пирин (Бл)
  3. Пирин записа първа загуба в контролите

Пирин записа първа загуба в контролите

Пирин записа първа загуба в контролите от началото на зимната си подготовка, предаде кореспондент на Novsport.com. В турския град Сиде, на терена на спортен комплекс "Емирхане", "орлетата" отстъпиха с 1:3 от лидера на румънската вторда дивизия Делта (Тулча). По програма Пирин трябваше да срещне друг румънски тим Снегов, но предпочете по-силния отбор от Тулча.

Двубоят се игра при силен вятър, а в последните 30 минути не спря да вали дъжд. Северните ни съседи поведоха в 41-ата минута с гол от корнер, изпълнен от Коконасо. Преди това след двойни подавния по между си, на два пъти с неточни удари към румънската врата се отчетоха Николай Димиров и Борис Кондев.

В 64-ата минута румънска контраатака завърши с гол за 2:0, а в самия край на мача младият Александър Дюлгеров след центриране по земя в 87-ата минута си вкара ефектен автогол.

Преди това новото попълнение на Пирин Димитър Воденичаров в 81-ата минута бе намалил резултата на 1:2, след като се възползва от извеждащ пас на Драги Коцев. С пропуски за Пирин през втората част на два пъти се отличи Даниел Младенов, а веднъж това направи и Драги Коцев.

Освен тях двамата, през втората част в игра се пявиха Юли Попев, който замени заради контузия парагваеца Уго Баес, на мястото на Ради Митревски заигра капитанът Георги Георгиев, Тодор Паланков замени Николай Димиров.

До края на мача на терена се появиха още Костадин Кацимерски, Александър Якимов и Калоян Стоянов. Последният замени десет минути преди края на мача влезлият през втората част Гран Кеър, който дебютира за Пирин.

По всяка вероятност шотландецът ще бъде отпратен от лагера на отбора, тъй като не впечатли с представянето си, а невралгичният пост на който Пирин търси играч е нападател, който да вкарва голове.

Следващата проверка на турска земя за Пирин е на 10 февруари срещу втория на първенството на Босна и Херцеговина Борац (Баня Лука).

Треньорът на Пирин: Не отписваме мача със Славия, ще се надиграваме

„Тежкото тепърва предстои“, посочи Петър Златинов преди мача с Кариана

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

Един под въпрос в Пирин за мача с Ботев

Олимпиакос окуця след Локо Пд и отмени контролата с „орлетата“

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...

Петър Златинов: Младите момчета имат нужда от подкрепа и самочувствие

„Ще искам повече концентрация във важните моменти“, каза в треньорът на „орлетата“