2. Пирин (Бл)
  3. Шеф на Пирин подпомогна шахматен турнир за ветерани

Шеф на Пирин подпомогна шахматен турнир за ветерани

Председателят на Управителния съвет на Пирин Кирил Ваклинов закръгли награния фонд с лични сред

Председателят на УС на Пирин подпомогна шахматен турнир за ветерани Тодор Арнаудов от Кресна спечели общинският турнир по шахмат за ветерани в Благоевград. След три годишно прекъсване турнирът отново бе възстановен благодарение на местния шахматен клуб Виктори и общинската структура на БСП.

Любопитното е, че в турнира право на участие имаха шахматисти родени преди 1 януари 1950 г. Макар турнирът да беше отворен и за жени родени преди 1 януари 1955 г. но, нито една дама не се записа да участва. Така наградният фонд бе разпределен само между мъжете.

От общо 10 участника Тодор Арнаудов завърши на първо място със 7 точки и стана общински първенец. На второ място след него с 6.5 точки остана Петър Мавродиев. Със същия точков актив, но по-слаб допълнителен показател на трето място се класира Георги Чепандов.

Останалите две места участващи също в разпределението на наградния фонд бяха заети от Славчо Грозданов с 6 точки, и Иван Докльов с 5 точки, който е и последния шампион, преди турнирът да спре да се провежда.

Наградите на участниците бяха връчени в залата на БСП, където се проведе турнира в рамките на два поредни дни, а към наградния фонд от 150 лева председателят на Управителния съвет на Пирин Кирил Ваклинов дари още 50 лева.

За шампиона освен парична награда имаше купа и медал. Медали получиха и останалите двама състезатели класирали се до трето място, а за всички останали имаше грамоти.

Треньорът на Пирин: Не отписваме мача със Славия, ще се надиграваме

„Тежкото тепърва предстои“, посочи Петър Златинов преди мача с Кариана

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

Един под въпрос в Пирин за мача с Ботев

Олимпиакос окуця след Локо Пд и отмени контролата с „орлетата“

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...

Петър Златинов: Младите момчета имат нужда от подкрепа и самочувствие

„Ще искам повече концентрация във важните моменти“, каза в треньорът на „орлетата“