2. ПСЖ
  3. ПСЖ ближе рани с пет гола срещу последния във Франция (ВИДЕО)

ПСЖ ближе рани с пет гола срещу последния във Франция (ВИДЕО)

Шампионите забиха четири гола за едно полувреме

Френският шампион ПСЖ победи с разгромното 5:0 Метц като домакин в мача си от 28-ия кръг на Лига 1.

Парижани, които отпаднаха от Шампионската лига през седмицата, губейки и реванша срещу Реал (Мадрид) с 1:2, излязоха с доста промени в титулярните си единайсет, като място сред тях намериха футболисти като Мюние, Берчиче и Нкунку, като последният се превърна в едно от главните действащи лица.

Мачът за домакините започна перфектно и още в 5-та минута Муние откри с хубав удар от малък ъгъл, след като шут на Мбапе беше блокиран. Парижани продължиха с доминацията си и в следващите минути и в 20-та Кристофер Нкунку удвои с точен шут по земя, пращайки кълбото в долния десен ъгъл на Кавашима.

Само осем минути по-късно отново Нкунку беше точен за класическия аванс на ПСЖ, след като проби мощно към наказателното поле и с изстрел от дъгата не остави шансове на стража на Метц.

Головете за полувремето обаче не бяха свършили, тъй като във втората минута на продължението му Килиян Мбапе покачи на 4:0, получавайки хубаво извеждащо подаване и с точен и нисък удар реализира без проблеми.

След почивката Нкунку потърси хеттрик, но ударът му беше спасен, а в 75-та Рабио стреля от дистанция, но отново Кавашима беше на мястото си и улови. В 82-та минута капитанът на ПСЖ Тиаго Силва оформи крайното 5:0, след като засече с глава центриране от корнер.

След победата си парижани са вече със 77 точки на върха - 14 повече от преследвача Монако. Метц пък остава здраво стъпил на дъното с едва 20 точки.