2. Реал Мадрид
  3. Реал загуби битката, но спечели войната срещу Леванте (видео)

Реал загуби битката, но спечели войната срещу Леванте (видео)

„Белия балет” на четвъртфинал с общ резултат 8:2

Отборът на Леванте победи като домакин Реал Мадрид с 2:0 в осминафинален мач-реванш от турнира за Купата на Краля. И двете попадения в срещата паднаха от статични положения. Сиско Муньос откри резултата в полза на домакините от дузпа в 63-ата минута, отсъдена за игра с ръка на Гаго в наказателното поле. Серхио пък се разписа от пряк свободен удар четири минути преди края на двубоя, подпечатвайки победата на новака в Примера. „Белия балет” обаче продължава напред с убедителния общ резултат 8:2 и ще се изправи срещу местния си съперник Атлетико Мадрид в дербито на четвъртфиналите.

Жозе Моуриньо излезе с почти изцяло променен състав в сравнение с първия мач на „Сантиаго Бенабео”. Единствено Карим Бензема започна като титуляр, заменен през второто полувреме от Кака, а пък Пепе пък се появи на мястото на Рикардо Карвальо на почивката.

Имайки предвид комфортната преднина от осем гола в първия двубой срещу Леванте, Специалния даде почивка на основни футболисти като Кристиано Роналдо, Икер Касияс, Анхел ди Мария и Месут Йозил.

Формацията, в която излезе отборът на Реал Мадрид далеч не бе толкова ефективна колкото тази от предния двубой между двата тима и логично загуби. Показателна за това е статистиката, която отчете само четири удара към врата на Леванте и само един в очертанията.

Най-близко до гола от състава на Реал Мадрид бе Кака, който, осем минути преди края, стреля с глава от малкото наказателно поле, но ударът му разтресе горната греда.

Така отборът на Реал Мадрид загуби от Леванте с 2:0, но с общ резултат 8:2 гледа напред към четвъртфинала за Купата на Краля с Атлетико.

ЛЕВАНТЕ - РЕАЛ МАДРИД 2:0
1:0
Сиско (62) д.
2:0 Серхио (86)

Реал (Мадрид) се озори с Реал Сосиедад, но стигна до успеха след две дузпи (ВИДЕО)