2. Рома
  3. Рома разби с 4:2 Емполи и възвърна малко самочувствието си (ВИДЕО)

Рома разби с 4:2 Емполи и възвърна малко самочувствието си (ВИДЕО)

"Римските вълци" продължават да стоят близко до топ 4

Отборът на Рома победи Емполи с 4:2 и по този начин се закотви на шестото място в Серия А. Момчетата на Жозе Моуриньо вкараха 4 гола само за 13 минути, но после спряха и допуснаха две попадения.

„Златният“ период са столичани бе между 24-ата и 37-ата минута на двубоя. Първо Серджо Оливейра подаде към Тами Ейбрахам, който укроти топката и вкара за 1:0.

В 32-ата минута Ейнзли Мейтлнад-Найлс имаше шанс да вкара втори гол, но пропусна. Пропуск направи и Тами Ейбрахам в 33-ата минута, когато стражът на Емполи спаси. Топката обаче се насочи към Джанлука Манчини, който бе на точното място и направи 2:0.

Само след още 2 минути Рома вкара и трети гол. Серджо Оливейра се докопа до избита топка и реализира.

В 37-ата минута Николо Дзанолио си освободи пространство в наказателното поле, получи топката от Хенрих Михтарян и я вкара за четвърти път в мрежата.

Рома дръпна ръчната през второто полувреме и това доведе до моментите на Емполи, от които те се възползваха.

В 55-ата минута Филипо Бандинели намери Андреа Пинамонти, който овладя топката и с хубав удар я вкара в мрежата.

В 72-ата минута Лиъм Хендерсън подаде към Недим Байрами и той стреля от границата на наказателното поле, а Руи Патрисио нямаше какво да направи – 2:4.

Рома показа характер и обърна Венеция на своя "Олимпико"(ВИДЕО))

Римският тим стигна до успех с 2:1

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)