2. - Русия
  3. Благо, Вальо и компания спънаха ЦСКА (Москва) като домакин – 1:1

Благо, Вальо и компания спънаха ЦСКА (Москва) като домакин – 1:1

Отборът на Терек (Грозни), в който играят българите Благой Георгиев и Валентин Илиев извъртя равенство 1:1 на един от сериозните претенденти за титлата в Русия – ЦСКА (Москва). Срещата се игра на стадион „Билимханов” и бе от програмата на 13-ия кръг на руската Премиер лига, а загубата е сериозен удар по шампионските амбиции на „армейците”. В състава на домакините цял мач игра бившият футболист на родния ЦСКА Флорентин Петре.

Първата част завърши при нулево равенство, а пропуски за ЦСКА направиха Дзагоев, Красич, Мамаев и Алдонин. За домакините пък със слаби прояви в атака се отчете Лахиялов. През второто полувреме „армейците” натиснаха по-сериозно съперника си, но отново Красич пропусна няколко изгодни положения за откриване на резултата. Това все пак стана факт в 68-ата минута, когато централният нападател на гостите Нецид засече центриране на Щенников и изведе своите напред. Радостта на „армейците” обаче трая само 120 секунди, тъй като атакуващият полузащитник на Терек Панку изравни. Това бе и последното по-интересно положение в мача и така Терек измъкна престижно равенство на ЦСКА (Москва).

С това равенство отборът на Терек вече има 17 точки и заема 9-о място във временното подреждане. Гостите от ЦСКА (Москва) пък са трети с актив от 21 точки.

Георги Пеев тренира индивидуално, може и да играе в следващия кръг

Амкар се подсилва с японец, в клуба се завърнаха Жеан Карлос и Вилям

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското