2. - Шампионска лига
  3. Нов национал допусна гол в Шампионската лига

Нов национал допусна гол в Шампионската лига

Българският вратар Владислав Стоянов днес взе участие в мач от квалификациите на Шампионската лига. Стражът, който днес официално получи първа повиквателна за националния ни отбор, бе под рамката на молдовския Шериф Тираспол при равенството 1:1 срещу хърватския първенец Динамо Загреб в първа среща от третия квалификационен кръг на най-престижната клубна надпревара.

Юношата на ЦСКА обаче не успя да предотврати гола на Самир в 3-ата минута, с който гостите от Хърватска излязоха напред в резултата. Шериф изравни в 35-ата минута с гол на Ерокин. До края до нов гол не се стигна. Стоянов нямаше много работа, защото гостите играеха с човек по-малко от 62-ата минута заради втория жълт картон на Барбарич. Така двата тима оставиха развръзката за реванша точно след седмица в Загреб.

Националният селекционер на България Станимир Стоилов повика 23-годишния бивш играч на Черноморец за контролата с Русия на 11 август в Москва, а пренебрегна вратаря на Левски Георги Петков. След оттеглянето на Димитър Иванков Мъри явно ще се опита да наложи млад номер 1, като конкурент на Стоянов ще бъде Николай Михайлов от Твенте (Холандия).