2. - Шампионска лига
  3. Нови впечатляващи изяви на Влади Стоянов в Шампионската лига (видео и снимки)

Нови впечатляващи изяви на Влади Стоянов в Шампионската лига (видео и снимки)

Българинът лови дузпа на Базел в последната минута

Българският национален вратар Владислав Стоянов предотврати по-изразително поражение на молдовския Шериф Тираспол в първия мач срещу швейцарския Базел от плейофите на Лига Европа. Нашенецът, който бе повикан в селекцията на Станимир Стоилов за контролата срещу Русия, спаси дузпа в 90-ата минута на мача на „Санкт Якоб Парк”, която той сам предизвика, и двубоят приключи с минималната загуба за молдовците с 0:1.

Щокер реализира в 54-ата минута за домакините преди Ерокин от състава на Шериф да получи втори жълт и съответно червен картон четири минути преди края.

С изтичането на 90-те минути Стоянов фаулира Алмерарес в наказателното поле и главният рефер отсъди дузпа. Последвалият удар на Хугел обаче бе спасен от бившия играч на Черноморец и юноша на ЦСКА.

Иначе 23-годишният страж впечатли с още няколко добри изяви, които със сигурност трябва да бъдат взети предвид от националния селекционер Станимир Стоилов, който не го пусна в проверката с Русия миналата седмица.

Перничанинът се превръща в изявен майстор на спасяването на дузпи. Припомняме, че на предишната фаза Стоянов беше в основата на класирането на Шериф. Той отрази три удара на Динамо в Загреб при допълнителните изпълнения от бялата точка.