2. - Шампионска лига
  3. Жилина е съперникът на Литекс в ШЛ

Жилина е съперникът на Литекс в ШЛ

Словаците вкараха три на Биркиркара и продължават напред

Литекс ще се изправи срещу словашкия Жилина в третия предварителен кръг на Шампионската лига. Това стана ясно, след като днес словаците победиха с 3:0 гостуващия тим на Биркиркара. След неочакваната загуба като гост с 0:1 в първата среща Жилина отбеляза един гол в първата част, а останалите две попадения паднаха в заключителните минути на срещата. С победата пред собствена публика Жилина си осигури място в следващия етап на предварителната фаза.

Йозеф Пячек отбеляза първия гол в срещата в 21-ата минута и внесе спокойствие в играта на своя тим. Играта през първата част бе равностойна, като и двата състава създаваха опасни положения пред двете врати.

След паузата в 77-ата минута 27-годишният нападател на Жилина Иван Летава вкара и второто попадение, с което домакините излязоха напред и в общия резултат. В последните минути на мача Томаш Оравец намери достатъчно време, за да придаде класическо изражение на резултата.

Ето и резултатите от завършилите до този момент квалификационни двубои. В скобите е посочен общият резултат от двете срещи.