3. Алексис Санчес открадна точка от Уругвай

Алексис Санчес открадна точка от Уругвай

Чили се добра до равенство 1:1 и оглави група С

Футболистът на Чили Алексис Санчес открадна точка от Уругвай д интересен мач от Група С на турнира Копа Америка. Двата тима завършиха при равенство 1:1, а точен за тима на Оскар Табарес бе Алваро Перейра.

В другия мач от изминалата нощ Перу се поздрави с победа макар и минимална 1:0 над Мексико. Пауло Гереро стана герой за тима си, като бе точен едва в 83-ата минута.

С този успех чилийците оглавиха подреждането в групата, като на второ място е Перу със същия брой точки 4, гуараните са трети с 2, а сигурният изпадащ е носителят на Голд къп Мексико с 0 точки.

Футболистите на Уругвай започнаха срещата доста активно, пресираха противника си и не му позволяваха лесно да изнася топката. Момчетата на Табарес създадоха  и по-интересните положения през първата част. Диего Форлан, Единсон Кавани и Луис Суарес пропуснаха няколко много изгодни ситуации, като нападателят на Ливърпул дори удари горната греда.

Чили можеше да изненада неприятно съперника си буквално секунди преди края на първото полувреме. Тогава топката след куриозен рикошет при удар на Себастиен Коатес промени траекторията си към вратата на Муслера, който по никакъв начин не успя да реагира, но за негово щастие кълбото се удари в напречната греда.

Осем минути след подновяването на играта Суарес получи топката в наказателното поле, финтира двама бранители и с прецизен пас намери непокрития Перейра, който от непосредствена близост  даде преднина за своите.

Радостта обаче бе кратка. Санчес завърши страхотна контраатака на Чили. Той получи топката в наказателното поле и с удар от движение не остани шансове на вратаря с удар в противоположния му ъгъл.

Следващият мач на Уругвай е срещу Мексико, а Чили ще се бори за първото място с Перу.