3. Аржентина се отпуши срещу Коста Рика и е на четвъртфинал (видео)

Аржентина се отпуши срещу Коста Рика и е на четвъртфинал (видео)

Националният отбор на Аржентина се класира за четвъртфиналите на турнира „Копа Америка”, след като тази нощ сломи тима на Коста Рика с 3:0

Националният отбор на Аржентина се класира за четвъртфиналите на турнира „Копа Америка”, след като тази нощ сломи тима на Коста Рика с 3:0. Срещата се игра на стадион „Марио Алберто Кемпес” и бе от програмата на предварителна група „А” на надпреварата.

Припомняме, че „гаучосите” не започнаха никак убедително турнира, след като записаха безлични равенства в първите си два мача, но снощи загатнаха за огромния си потенциал и не оставиха никакви шансове на Коста Рика.

Двубоят започна с натиск на аржентинците и пропуски в началните минути на Агуеро, Игуаин и Меси. В 22-ата минута нападателят на Атлетико (Мадрид) опита късмета си от дистанция, ала кълбото премина много близо до вратата на костариканците.

3 минути по-късно Игуаин направи непростим пропуск, след като бе изведен сам срещу стража на гостите, който отрази изстрела му в корнер. След ъгловия удар Бурдисо се извиси над всички и стрела с глава, но право в гредата.

Към края на полувремето, в 43-ата минута, Игуаин направи нов пропуск сам срещу вратаря, но няколко минути по-късно „гаучосите” все пак излязоха напред в резултата, след като Гаго стреля силно от дистанция, а Агуеро довкара избитата от вратаря на Коста Рика топка за 1:0.

През втората част домакините изглеждаха доста по-спокойни, след като вече имаха аванс от едно попадение и в 53-ата минута успяха да удвоят преднината си. Тогава Меси пусна хубав извеждащ пас за Агуеро, който не сбърка останал очи в очи със стража на Коста Рика – 2:0.

Крайното 3:0 пък оформи Анхел Ди Мария в 64-ата минута, след като бе изведен на изгодна позиция от Меси и със силен шут направи безпомощен вратаря на гостите.

До края на двубоя „гаучосите” продължиха на натискат и Лавеци дори удари още една греда, но зрителите не видяха повече голове и двубоят завърши при този резултат.

С тази победа Аржентина събра актив от 5 точки и завършва на второто място в група "А". Тимът на Коста Рика пък остава трети с 3 точки и ще трябва да се надява да бъде сред двата най-добри трети отбора в групите, за да продължи на 1/4 финал.