3. Дебютант даде тон на Вашко да Гама за успех над Ботафого (видео)

Дебютант даде тон на Вашко да Гама за успех над Ботафого (видео)

Плеймейкърът Диего Соуза, който пристигна във Вашко от Атлетико Минейро, откри резултата в 58-ата минута

Плеймейкърът Диего Соуза вкара при дебюта си за Вашко да Гама в едно от големите дербита на Бразилия - това срещу Ботафого, което носи името дерби Алвинегро в издание от първенството на щата Рио де Жанейро.

Вашко да Гама спечели с 2:0 и излезе на 1-о място в група А на турнира Таса Рио, което е втора фаза от щатския шампионат. Ботафого също е на 1-о място, но в поток В. Първите два отбора от двата потока продължават на полуфиналите.

Диего Соуза, който пристигна във Вашко от Атлетико Минейро, откри резултата в 58-ата минута. Той пое от въздуха отбита от защитата топка, преодоля един съперник и наказа вратаря на бяло-черните Джеферсон. Само две минути по-късно Едер Луиш със странична ножица направи 2:0.

В същото време Фламенго завърши 0:0 с един от най-слабите отбори - Кабофриензе, и се смъкна на 3-о място в група А. Топзвездата на тима Роналдиньо не игра заради наказание от един мач.

В събота пък изненадващо Флуминенсе падна на собствен терен с 0:2 от Боавища, който с 9 точки се изкачи на 2-о място в първенството. Това беше първа среща за новия треньор на Флу- Муриси Рамальо, след като Бордът на директорите две седмици се чудеше кой да назначи.