2. Световен футбол
  3. Естудиантес и Крузейро на осминафинал за Копа Либертадорес (видео)

Естудиантес и Крузейро на осминафинал за Копа Либертадорес (видео)

Двата отбора се недостижими на първите две места в класирането, с което си осигуриха преминаване във фазата на директните елиминации

Аржентинският шампион Естудиантес и бразилският Крузейро се класираха за осминафиналите на най-престижния южноамерикански клубен турнир по футбол Копа Либертадорес.

В седма група Крузейро победи Гуарани (Парагвай) с 2:0 и води уверено в класирането преди последните срещи с актив от 13 точки. Естудиантес пък стигна до 1:1 като гост на Толима (Колумбия) и е втори с 10 точки.

Така двата отбора се недостижими на първите две места в класирането, с което си осигуриха преминаване във фазата на директните елиминации. Толима е трети с 5 точки, а Гуарани е последен без актив.

Двукратният шампион Крузейро стигна до успеха с попадения на нападателя Тиаго Рибейро в 19-ата минута и на резервата Хосе Ортигоса в самия край.

В другия мач от групата Федерико Фернандес даде аванс на четирикратния първенец Естудиантес в средата на първата част с глава след центриране на Леандро Бенитес от ляво. Домакините изравниха след малко повече от половин час игра, когато Феликс Ногера се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Нелсон Бенитес в наказателното поле.

Така Крузейро и Естудиантес се присъединиха към Либертад (Парагвай) и Атлетико Хуниор (Колумбия), които също вече си гарантираха място на осминафиналите.

Защитаващият титлата си бразилски Интернасионал разби гостуващия Хорхе Уилстерман от Боливия с 3:0 и се утвърди на върха в шеста група с 10 точки. Халфът Оскар изведе домакините напред в 18-ата минута, а след това асистира за второто попадение на Андрес Д'Алесандро в 58-ата минута.

Десет минути по-късно боливийците останаха с човек по-малко на терена, след като Лукас Фернандес получи директен червен картон за грубо нарушение в гръб срещу Д'Алесандро. В 72-ата минута Зе Роберто оформи класическия успех на бразилците.

Интернасионал има 3 точки аванс пред втория Емелек (Еквадор) два кръга преди края на срещите от групата. Трети е Чиапас (Мексико) с 6 точки, а Хорхе Уилстерман е последен без точка.