3. Естудиантес шампион на Апертура в Аржентина

Естудиантес шампион на Апертура в Аржентина

Титлата в шампионата Апертура е втора за Естудиантес с Хуан Себастиан Верон в състава

Нападателят Радриго Лопес се разписа два пъти при домакинската победа с 2:0 на Естудиантес срещу Арсенал и осигури на отбора от Ла Плата титлата в аржентинското първенство Апертура. Уругвайският голмайстор донесе успеха на "студентите" в последните 15 минути на двубоя им с Арсенал от последния 19 кръг.

След тази победа Естудиантес събра 45 точки на върха, а Велес Сарсфийлд спечели с 2:0 като гост на Расинг Клуб, но остана на втора позиция с две точки по-малко. Вратарят на Арсенал - Кристиан Кампестрини, имаше невероятни изяви до 75-ата минута, когато Радриго Лопес откри резултата с глава след изпълнение на ъглов удар.
Две минути преди края на срещата влезлият като резерва Лопес се разписа за втори път с глава, оформяйки крайното 2:0 в полза на Естудиантес. В момент на луда радост уругваецът съблече своята фланелка и получи жълт картон. Родриго Лопес, бивш футболист на Велес, влезе като резерва през второто полувреме на мястото на контузения ветеран Хуан Себастиан Верон.

"Всички трябва да признаят успеха на тези футболисти. Имахме много контузени, но успяхме да преодолеем трудностите по пътя към титлата. Заслугата за спечелването на първото място е изцяло на играчите", заяви Алекс Сабея, старши треньор на Естудиантес.

Титлата в шампионата Апертура е втора за Естудиантес с Хуан Себастиан Верон в състава. Предишният триумф на отбора от Ла Плата бе през 2006 година. През 1967 година "студентите" печелят шампионата Метрополитано. Тогава в тима са Карлос Билардо и Хуан Рамон Верон - баща на Хуан Себастиан Верон.