2. Световен футбол
  3. Филип Кръстев с гол при разгромен успех на Лос Анджелис ФК

Филип Кръстев с гол при разгромен успех на Лос Анджелис ФК

Българският полузащитник Филип Кръстев се разписа при победата на Лос Анджелис ФК с 5:1 над Минесота Юнайтед в мач от поредния кръг на Мейджър Лийг Сокър.

Бившият футболист на Славия и Левски бе точен за шампионите на САЩ в 67-мата минута, четири след като се появи в игра от пейката. Той осъществи самостоятелен пробив от центъра и с хубав диагонален удар по земя с десния крак оформи крайния резултат.

Преди това три гола за Лос Анджелис реализира нападателят Денис Буанга, а сметката на домакините набъбна и с автогол на Мигел Тапиас.

За гостите от Минесота единственото попадение реализира Хасани Дотсън, който бе точен още в четвъртата минута на мача.

Попадението срещу Минесота е второ за Кръстев с екипа на Лос Анджелис в девет изиграни мача и първо в Мейджър Лийг Сокър.

В класирането Лос Анджелис е на трето място в Западната конференция с 48 точки от 32 мача. Минесота Юнайтед е на 12-о място с 38 точки.