3. Фламенго и Коринтианс не се победиха – 1:1

Фламенго и Коринтианс не се победиха – 1:1

Фламенго завърши наравно 1:1 с Коринтианс в бразилското футболно първенство. Мачът бе последен за сръбския плеймейкър Деян Петкович, който игра повече от десет години в популярните клубове Флуминензе, Фламенго и Васко да Гама.

Петкович не бе попадал в титулярния състав на ФЛА в последните месеци, но в неделния двубой с отбора от Сао Пауло сърбинът започна в стартовите 11. Това бе жест от страна на треньорското ръководство към 38-годишния Петкович. Преди срещата президентът на клуба Патрисия Аморим връчи на Деян Петкович почетен плакет.

Коринтианс, вторият по популярност клуб в Бразилия след Фламенго, поведе в резултата в 19-ата минута чрез попадение на нападателя Вилиан. Пет минути преди почивката Ренато изравни, оформяйки крайното 1:1.

През втората част шут на резервата Роналдиньо удари гредата на вратата на гостите. Равенството спря серията на Коринтианс от две поредни победи. Отборът от Сао Пауло е на първо място в класирането с актив от 7 точки. Толкова точки има и Палмейрас, победил Атлетико Паранензе с 1:0 у дома.