3. Флуминензе дръпна с 5 точки на Коринтианс, Сантос с победа навън

Флуминензе дръпна с 5 точки на Коринтианс, Сантос с победа навън

Отборът на Флуминензе увеличи на пет точки аванса си на върха в бразилското футболно първенство, след като срази Гояс с 3:0 като гост, а в същото време Коринтианс отстъпи при гостуването на Крузейро с 0:1

Отборът на Флуминензе увеличи на пет точки аванса си на върха в бразилското футболно първенство, след като срази Гояс с 3:0 като гост, а в същото време Коринтианс отстъпи при гостуването на Крузейро с 0:1. Флуминензе реши изхода на двубоя в последните 25 минути на втората част. Вашингтон откри резултата в 65-та минута. Осем минути по-късно Емерсон покачи, а в последната минута Маркиньо оформи класическото 3:0. Попадението на Валтер Монтийо още в третата минута пък бе достатъчно на Крузейро, за да изтръгне победата над Коринтианс с 1:0.

Ценна победа с 1:0 постигна и Ботафого над Сеара с гол на Жобсон в 50-та минута. По този начин Ботафого е твърдо на третото място на 9 точки от лидера. Сантос пък се изкачи на четвърта позиция след успеха навън над Гремио с 2:1. Умберлито Борхес откри за домакините в 6-та минута, но Сантос направи обрлат след попадения на младока Неймар в 68-та минута от дузпа и на Родригиньо в 90-та минута. Преди победния гол гостите останаха с 10 души, след като в 82-та минута отигра бе отстранен Сандро. Независимо от това Сантос показа воля и стигна до трите точки. Неприятна новина за тима обаче бе контузията на плеймейкъра Пауло Гансо. Младият 20-годишен полузащитник скъса външна кръстна връзка на коляното и ще бъде извън терена най-малко шест месеца.

Фламенго - Атлетико Минейро - 0:0
Палмейрас - Гоянензе - 0:3
Витория - Гуарани - 1:1
Авай - Интернасионал - 0:1
Ботафого - Сеара - 1:0
Крузейро - Коринтианс - 1:0
Гояс - Флуминензе - 0:3
Гремио - Сантос - 1:2