3. Флуминензе остана начело на класирането с победа навън над Гремио

Флуминензе остана начело на класирането с победа навън над Гремио

Флуминензе вкара два бързи гола в първите 20 минути за победата с 2:1 над Гремио в среща от 13-ия кръг на бразилското първенство пофутбол. Новият успех остави Флуминензе начело на генералното класиране с 29 точки и една пред втория Коринтианс, който спечели с 1:0 дербито с Фламенго.

Халфът Мариано откри на "Олимпико" след изпълнение на пряк свободен удар в 17-ата минута, а две по-късно нападателят Емерсон покачи на 2:0 със страхотен дрибъл между двама защитници в наказателното поле на Гремио.

Попаденията на Мариано и Емерсон оставиха лидера в генералното класиране непобеден от срещата с Коринтианс на 23-и май.

Гуарани - Авай - 4:1

Във временното класиране води Флуминензе с 29 точки от 13 мача. Следват Коринтианс с 28 точки, Сеара с 21, Интернасионал и Крузейро с по 20, Авай с 19 и други.