3. Флуминензе за втори път на бразилския връх

Флуминензе за втори път на бразилския връх

Флуминензе за втори път стана шампион на Бразилия по футбол след 1984 година, след като на собствен терен в Рио де Жанейро пред около 45 000 свои привърженици победи с 1:0 Гуарани, който вече бе изпаднал. Единственият гол в мача бе дело на нападателя Емерсон в 63-та минута.

"Много е трудно да се обясни всичко, каза голмайсторът Емерсон. Нашите запалянковци заслужават тази титла. Това са 26 години, не 26 месеца или 26 седмици, време е запалянковците на Флуминенсе да празнуват след дълго чакане без радост".

През 1984 година Флуминензе стана за първи път шампион на Бразилия, а старши треньор на отбора бе Карлос Алберто Парейра.

Сега Флуминензе стана шампион под ръководството на Муриси Рамальо, за когото това е четвърта шампионска титла като треньор през последните пет години след трите шампионски титли със Сао Пауло през 2006, 2007 и 2008 година.

Коринтианс и Крузейро също имаха шанс за шампионската титла в последния кръг, но не успяха да стопят преднината от една точка на Флуминензе преди последния кръг. Коринтианс завърши 1:1 като гост с Гояш, а Крузейро победи като домакин Палмейрас с 2:1.

Шампион на Бразилия стана Флуминензе със 71 точки, следван от Крузейро - 69 точки, Коринтианс - 68 точки, Гремио - 63 точки, Атлетико Параненсе - 60 точки, Ботафого - 59 точки, и др.

От първа дивизия изпадат Витория, Гуарани, Гояш и Гремио Пруденте.