3. Грахчето с нов гол на „Голд Къп”, Мексико се класира за финала (видео)

Грахчето с нов гол на „Голд Къп”, Мексико се класира за финала (видео)

Мексико се класира на финала на турнира в зона КОНКАКАФ "Голд Къп". "Ацтеките" надвиха с 2:0 след продължения Хондурас и ще спорят за трофея с домакина САЩ, който по-рано тази нощ излъга с 1:0 Панама.

Мачът между Мексико и Хондурас бе равностоен в редовното време, въпреки че Джовани Дос Сантос направи непростим пропуск малко преди началото на продълженията, изведен сам срещу вратаря на противника.

В продълженията обаче мексиканците не оставиха шансове на Хондурас и се поздравиха с победата. Алдо Де Нигрис откри резултата в 93-ата минута с майсторски удар с глава след центриране от ъглов удар. В 99-ата минута всичко свърши, когато нападателят на Манчестър Юнайтед
 Хавиер Ернандес демонострира умението си да се пласира и почти от голлинията изпрати топката в мрежата - пак след корнер. В 115-ата минута Роджер Еспиноса от Хондурас получи втори жълт, съответно червен картон и остави в заключителните минути съотборниците си с човек по-малко, но това нямаше голямо значение, тъй като интригата на практика вече бе приключила.