3. Хондурас смаза Гренада за „Голд Къп”

Хондурас смаза Гренада за „Голд Къп”

Националният отбор на Хондурас помете със 7:1 Гренада в мач от Група "В" на турнира "Голд Къп". Тимът на Гренада дори поведе в резултата с гол на Клайв Мъри в 18-ата минута

Националният отбор на Хондурас помете със 7:1 Гренада в мач от Група "В" на турнира "Голд Къп". Тимът на Гренада дори поведе в резултата с гол на Клайв Мъри в 18-ата минута. Денят обаче се оказа кошмарен за Гренада, след като Хондурас вкара седем безответни гола - три преди почивката и четири през второто полувреме. Хеттрик за Хондурас реализира Карлос Костли (28, 66, 71), а два гола вкара Джери Бенгцън (26, 38). По веднъж се разписаха и Валтер Мартинес (88), и Алфредо Мехия (90).

В другия мач от групата, който се игра тази нощ, Ямайка очаквано надигра с 2:0 Гватемала. Двата гола за Ямайка вкара Демар Филипс (65, 78). Гватемала завърши срещата с 10 души, тъй като червен картон в 70-ата минута получи Нориега.

В класирането след вторите срещи в групата лидер е Ямайка с 6 точки, пред Хондурас с 4, Гватемала с 1 и Гренада с 0 точки.