3. Иран победи Ирак и оглави класирането в група "D" (видео)

Иран победи Ирак и оглави класирането в група "D" (видео)

Мачът от турнира за Купата на Азия завърши 2:1 в полза на Иран

Отборът на Иран оглави група “D” в турнира за Купата на Азия, след като се наложи с 2:1 над Ирак в първи мач от груповата фаза. Успехът дойде трудно, а Иран направи пълен обрат в срещата, като отначало изоставаше с 0:1.

Ирак излезе напред в резултата в 13-ата минута, когато Махмуд се разписа, но тимът не успя да удържи преднината си до почивката и в 41-ата минута Иран се върна в мача. Точен бе Резаи, който с гола си възстанови равенството.

Победното попадение падна малко преди края на двубоя. Автор на гола, който донесе успеха на отбора, бе Мобали.

След поражението Ирак е на последното място в групата, а Иран излезе първи и е на две точки пред Северна Корея и Обединените Арабски Емирства, които не успяха да се победят и завършиха при нулево равенство.