3. Коринтианс и Сеара със скучно 0:0

Коринтианс и Сеара със скучно 0:0

Двата водещи отбора в бразилското първенство- Коринтианс и Сеара, завършиха 0:0 в директна среща по между си от 8-ия кръг

Двата водещи отбора в бразилското първенство- Коринтианс и Сеара, завършиха 0:0 в директна среща по между си от 8-ия кръг. Въпреки равенството на стадиона на Сеара, двата тима остават начело в класирането с по 18 точки, а звездата Роналдо не игра за лидерите от Коринтианс, които имат по-добра голова разлика. Самият Роналдо имаше желание да излезе на терена, но ръководството реши да го запази за неделната среща с Атлетико (Минейро). Сао Пауло падна у дома от Авай с 1:2, а двата тима са заедно в средата на таблицата с по 11 точки. Под проливния дъжд на стадион Морумби, гостите от Авай откриха резултата в 60-ата минута. Роберто проби по лявото крило и центрира към Вандиньо, който прати топката в мрежата. Само пет минути по-късно Вандиньо покачи на 0:2, а за Сао Пауло остана утешението да вкара почетно попадение в 76-ата минута чрез Ернанеш.

В едно от горещите дербита на Рио де Жанейро Фламенго се наложи с минималното 1:0 над Ботафого и събра 12 точки, колкото имат още отборите на Сантос, Крузейро и Гуарани, а общо четирите тима се подреждат от 4-а до 7-а позиция. Флуминензе е на трето място с 15 точки. Деян Петкович изработи гола в 68-ата минута, след като дриблира през трима противници и подаде на фланга на Винисиус Пачеко, който центрира. Пауло Серджо получи топката и с второто си докосване я прати във вратата на черно-белите. Останалите резултати от 8-ия кръг: Атлетико Паранаензе- Крузейро 0:2, Гояш- Васко да Гама 0:0, Гремио- Витория 1:1, Гуарани- Интернасионал 0:3.