Кот д'Ивоар детронира Сенегал за Купата на Африка

Муса Ниакате направи единствения пропуск от бялата точка

Муса Ниакате направи единствения пропуск при дузпите и носителят на трофея Сенегал отпадна в елиминациите на турнира за Купата на африканските нации след поражение с 4:5 срещу Кот д‘Ивоар. Редовното време и продълженията на осминафинала завършиха при равенство 1:1.

Сенегал поведе още в четвъртата минута, когато Садио Мане центрира отляво и Хабиб Диало свали топката с гърди, след което я изпрати в горния ъгъл с топовен шът.

Мане извади късмет малко след гола, след като влезе много грубо срещу съперник, но не бе изгонен с директен червен картон от съдиите. Това обаче не спаси Сенегал.

Кот д'Ивоар получи дузпа в края на редовното време и Франк Кесие вкара от 11 метра за равенство 1:1.

Ниакате пропусна третата дузпа за Сенегал, а Кесие вкара петата за съперника и шампионите бяха детронирани. Кот д'Ивоар пък ще играе срещу Мали или Буркина Фасо на четвъртфиналите.