2. Световен футбол
  3. Крузейро излезе еднолично начело в Бразилия

Крузейро излезе еднолично начело в Бразилия

Крузейро излезе начело в първенството на Бразилия, след като в среща от 29-ия кръг се наложи с 1:0 над досегашния водач в класирането Флуминензе

Крузейро излезе начело в първенството на Бразилия, след като в среща от 29-ия кръг се наложи с 1:0 над досегашния водач в класирането Флуминензе. Веднага след края на Световното първенство Крузейро заемаше 11 място, но сега 9 кръга преди края води с 54 точки, пред Флуминензе с 52 и Коринтианс с 49, който има и мач по-малко.

В друга среща от кръга Коринтианс загуби у дома с 3:4 от предпоследния в класирането Атлетико Гоянензе, а веднага след мача старши треньорът Адилсон Батища подаде оставка под натиск на ръководството и феновете. За това обяви техническият директор на клуба Марио Гоби, който изглеждаше доволен от промяната в изявлението си за телевизия О Глобо. Адилсон Батища беше назначен това лято след избирането на досегашния треньор Мано Менезеш за национален селекционер. Самият Адилсон има сериозно постижение миналата година, когато класира Крузейро на финал за Копа Либертадорес. До този мач футболистите на треньора Алексис Стивал-Кука показаха много от силните страни на европейския футбол- тактическа дисциплина, отлична игра в защита и концентрация до последния момент. Те стигнаха до победното си попадение в срещата с Флу в 15-ата минута чрез Велингтон Паулиста, завърнал се след лечение на травма бедрото, извадила го от игра за месец и половина. Той засече подаване от дясното крило на аржентинския полузащитник Валтер Монтильо и осигури победата на Крузейро. Флуминензе, който няма победа в последните три мача, загуби звездата си Деко, който напусна през първото полувреме заради травма в бедрото.