3. Купата на японската лига този път се изплъзна на Коловати

Купата на японската лига този път се изплъзна на Коловати

1 минута не достигна на Хирошима във финала срещу Ивата

Хирошима Санфрече загуби финала за Купата на японската лига. Виолетовите паднаха от Джубило Ивата с 3:5 след продължения. Бившият български национал Илиян Стоянов, който имаше в личната си витрина два златни медала от надпреварата, остана резерва за своя тим. В последните мачове Коловати седи на пейката поради контузия. Така бе и днес.

Иначе срещата на Националния стадион в Токио се разви с два обрата. Ивата поведе в 36-ата минута с гол на Фунатани. Лий възстанови равенството точно преди почивката. Три минути след подновяването на играта Ямагиши осъществи първия обрат с втори гол за Санфрече. Минута преди края обаче Маеда докара мача до продължения, където Сеганума и Ямазаки доведоха резултата до 4:2 в полза на Ивата. До края двата тима си размениха по един гол – Макино намали на 3:4, но Маеда сложи точка на спора за крайното 5:3.

Илиян Стоянов триумфира в надпреварата с предишния си клуб ДЖЕФ Юнайтед през 2005 и през 2006 година.