3. Мексико изяде много люто Чили при дебюта си в Копа Америка (видео)

Мексико изяде много люто Чили при дебюта си в Копа Америка (видео)

Носителят на Голд къп Мексико се опари жестоко в първия си мач от Копа Америка. Тимът загуби от Чили с 1:2 в може би най-интересния двубой до момента в турнира. Победителят демонстрира най-атакуващият футбол до сега и заслужено печели след пълен обрат.

Носителят на Голд къп Мексико се опари жестоко в първия си мач от Копа Америка. Тимът загуби от Чили с 1:2  в може би най-интересния двубой до момента в турнира. Победителят демонстрира най-атакуващият футбол до сега и заслужено печели след пълен обрат.

Нестор Араухо даде преднина за Мексико в 41-ата минута, въпреки че Чили доминираше през по-голямата част от времето. Тогава след центриране от пряк свободен удар топката бе изсипана в наказателното поле, там настана разбъркване и Араухо се оказа най-съобразителен с глава и с коварен удар даде преднина за своите.

Мексико игра без голяма част от звездите си, главно с млади футболисти, които не взеха участие при победата с 4:2 на САЩ на финала в Голд къп. Нападателят на Манчестър Юнайтед Хавиер Ернандес-Чичарито също бе сред отсъстващите.

Футболистите на Чили обаче не се отчаяха и продължиха да играят открит, бърз , атакуващ футбол и тази стратегия им донесе успех през второто полувреме. Естебан Паредес и Артуро Видал бяха героите за тима на Клаудио Борги. И двата гола паднаха след изпълнение на ъглови удари.

В следващия си мач Чили ще премери сили с Уругвай, а Мексико ще търси победата срещу Пару.