3. Меси вдигна купа в САЩ след драма с дузпи (ВИДЕО)

Меси вдигна купа в САЩ след драма с дузпи (ВИДЕО)

Интер Маями спечели Купата на Лигата след равенство 1:1 в редовното време срещу Нешвил и невероятна драма с дузпи, завършила при резултат 10:9 в полза на клуба на Дейвид Бекъм.

Резултатът бе открит от Лионел Меси след 23 минути игра, но след това съперникът се затвори и не допусна нов гол до края на полувремето. След почивката нещата се обърнаха и Нешвил изравни след попадение на хаитянина Фафа Пико в 57-ата минута.

След това и двата отбора опитаха да стигнат до победен гол, но над дузина положения пред двете врати не доведоха до промяна в резултата и се стигна до изпълнение на дузпи. Там събитията се развиха по възможно най-драматичния начин.

По подобие на случилото се в редовното време Интер Маями поведе и при резултат 4:3 Меси и компания изпълняваха решителната дузпа, след която можеха да вдигнат купата. Зад топката заста 31-годишният мексиканец Виктор Уйоа, чиито нерви не издържаха и той пропусна. След това английският младок Сам Стъридж би петата дузпа за Нешвил и изравни, за да прати наказателните удари във фазата на “внезапната смърт”.

Там отново нещата бяха безкрайно напрегнати, като следващите пет пъти всеки един от футболистите на двата отбора бе безпогрешен и резултатът стана 9:9. Така дойде времето и на вратарите да бият дузпи. Дрейк Календър запази хладнокръвие и вкара, за да изведе Интер Маями отново напред. Не така се развиха нещата за стража на Нешвил - Елиът Панико, който пропусна и дари купата на Меси и компания.

Така аржентинецът вдигна първия си трофей с клуба от Маями само месец след пристигането на американска земя. Купа на лигите стана общо 44-ото отличие в славната кариера на Меси, който за пореден път показа, че все още е тук и до края на активната си състезателна кариера няма да се откаже от дарбата си да побеждава винаги и навсякъде.