3. Монтерей се класира за финала в Шампионската лига в КОНКАКАФ

Монтерей се класира за финала в Шампионската лига в КОНКАКАФ

Отборът на Монтерей (Мексико) се класира за финала в Шампионската лига на зона КОНКАКАФ, след като елиминира друг мексикански отбор Крус Асул с общ резултат 3:2.

Отборът на Монтерей (Мексико) се класира за финала в Шампионската лига на зона КОНКАКАФ, след като елиминира друг мексикански отбор Крус Асул с общ резултат 3:2. В първата среща на собствен терен Монтерей спечели с 2:1, а днес направи 1:1 на стадион Естадио Технолоджико в Мексико Сити и продължава пътя си към титлата. На финала Монтерей ще се изправи срещу Реал Солт Лейк (САЩ), който вчера елиминира Депортиво Саприса (Коста Рика) също с общ резултат 3:2. Шампионът на северноамериканския континент ще бъде определен в два мача. На 19-и април Монтерей е домакин, а реваншът в щата Юта е насрочен за 26-и.

Домакините от Крус Асул откриха резултата в 23-ата минута чрез Сесар Освалдо Виялус, който се разписа с удар от 10 метра. Решаващото попадение за гостите от Монтерей дойде в 81-ата минута от дузпа, реализирана от Умберто Суасо. Три минути по-рано мексиканският национал Валдо Понсе от Крус Асул беше отстранен заради втори жълт картон.