3. Невероятен обрат срещу САЩ ознаменува втори пореден триумф на Мексико в "Голд къп" (видео)

Пабло Барера и Джовани Дос Сантос герои за ацтеките

Мексико спечели „Голд къп” за втори пореден път. Във финала на надпреварата на Северна и Централна Америка и Карибския басейн ацтеките отново се изправиха срещу САЩ и ги победиха с 4:2 след пълен обрат от 0:2.

Два от головете бяха дело на крилото на Уест Хем Пабло Барера. Андрес Гуардадо и Джовани Дос Сантос също отбелязаха за Мексико, донасяйки на своята страна шестия трофей в надпреварата.

Съединените щати излязоха с два гола аванс до 23-ата минута. Първо в 8-ата Майкъл Брадли засече точно центриране от ъглов удар на Фреди Аду. 15 минути по-късно шут на Лендън Донован огорчи мексиканците за втори път.

До 36-ата минута обаче Мексико съумя да изравни. Барера върна един гол в 29-ата, а седем минути по-късно Гуардадо изравни след асистенция на Дос Сантос и рикошет в защитника Ерик Ликаж.

През втората част Мексико отбеляза още два гола. Барера осъществи пълен обрат в 50-ата минута, когато не остави шансове на американския вратар Тим Хауърд.

Дос Сантос, който прекара втората част на вече отминалия сезон под наем в Расинг Сантандер от Тотнъм, оформи крайното 4:2 в 76-ата минута. Той направи за смях защитата на янките и с изумителен прехвърлящ удар сложи точка на спора.

Успехът класира Мексико за изданието на Купата на конфедерациите през 2013 г.

93 420 души посетиха двубоя в Пасадена, Калифорния, но по-голямата част от тях подкрепяха Мексико.