3. Нули в бенефиса на Суарес за Уругвай

Нули в бенефиса на Суарес за Уругвай

Нападателят се отказа от националния

Уругвай и Парагвай не се победиха, завършвайки 0:0 в световна квалификация от зона Южна Америка за Мондиал 2026

. Двубоят бе последен за Луис Суарес с националната фланелка, слагайки край на кариерата си на международно ниво след 143 срещи.

Бившият нападател на Аякс, Ливърпул, Барселона и Атлетико бе титуляр, записвайки пълни 90 минути.

Двата тима си размениха по една греда в началните минути.

А Парагвай стигна до много добро голово положение в 31-ата минута, когато Мигел Алмирон излезе сам срещу Серхио Рочет, но вратарят се справи със задачата с чудесно спасяване, за да запази равенството в резултата.

След почивката отборът на Марсело Биелса започна да доминира, а Парагвай изпита твърде познато разочарование. Диего Гомес, получавайки топката на границата на наказателното поле, видя как ударът му преодоля Рочет само за да се отбие от левия страничен стълб.

Шансовете на Уругвай да се класира за пети пореден път на Световното първенство изглеждат големи, докато Парагвай преследва първо класиране на такъв голям форум от 2010 година насам.

В момента "урусите" заемат второт място в класирането с актив от 14 точки, докато Парагвай е седми с 6.