3. Перу изненада Колумбия и се класира за полуфиналите на Копа Америка (видео)

Перу изненада Колумбия и се класира за полуфиналите на Копа Америка (видео)

Фалкао порти дузпа за колумбийците

Перу поднесе изненадата в ¼-финалната фаза на турнира Копа Америка, след като успя да надделее над сочения за фаворит в сблъсъка тим на Колумбия с 2:0 след продължения и така се класира за полуфиналите на надпреварата.

В редовното време двата тима не успяха да си отбележат голове, а един от главните виновници за поражението и отпадането на Колумбия бе звездата на тима Радамел Фалкао.

Нападателят на Порто пропиля малкото открили се пред него шансове да се разпише, а пропусна и дузпа в 67-ата минута.

Колумбийците имаха повече възможности за гол в редовното време, но не успяха да реализират нито една от тях. Перуанците дочакаха своя миг в 103-ата минута, когато Карлос Лобатон със силен удар откри резултата.

В 112-ата минута Хуан Мануел Варгас сложи точка на спора, разписвайки се също с мощен изстрел след асистенция на Хосе Паоло Гереро. И за двете попадения вина имаше вратарят на Колумбия Луис Мартинес.