3. „Петлите” клъвнаха десетима бразилци и записаха пета поредна победа (видео)

„Петлите” клъвнаха десетима бразилци и записаха пета поредна победа (видео)

Карим Бензема донесе успеха на Франция

Представителният тим на Франция записа пета поредна победа, след като победи минимално Бразилия в контролна среща, играна на „Стад дьо Франс” в Париж.

Приятелският мач бе използван от двата тима за представянето на новите екипи, като изцяло сините фланелки на домакините донесоха повече поводи за радост на своите притежатели, отколкото жълто-зеленото трико на „кариоките”.

Гостите започнаха по-силно срещата, но след първите 10-ина минути игра съставът на Франция намери своя игрови ритъм, след като успя да овладее средата на терена.

Първите голови възможности в срещата се откриха пред изявените нападатели на двата тима – Карим Бензема и Алешандре Пато, но и двамата пропуснаха да реализират от удобни позиции.

Така се стигна до 40-ата минута, в която халфът на Лацио Андерсон Ернанеш бе изгонен с директен червен картон.

Това повлия благотворно за „петлите”, които се възползваха от своето числено преимущество девет минути след началото на второто полувреме, когато точен в тяхна полза бе острието на Реал Мадрид Карим Бензема.

Нападателят се възползва от пас на Жереми Менеш и разстреля стража на Интер Хулио Сезар, реализирайки, оказалото се победно попадение, за 1:0.