3. Победа над Еквадор изкачи Венецуела начело на група "Б" (видео)

Победа над Еквадор изкачи Венецуела начело на група "Б" (видео)

Венецуелците спечелиха с минималното 1:0

Отборът на Венецуела победи Еквадор с 1:0 в мач от група „Б” на Копа Америка и се изкачи на първото място в подреждането.

Единственото попадение в срещата бе дело на Гонзалес, който откри резултата в полза на Венецуела в 61-ата минута със силен изстрел по тревата от около 25 метра.

Венецуелците доминираха над своя съперник през по-голямата част от мача на „Естадио Падре Ернесто Мартеарена”, но трудно се възползваха от създалите се опасности пред вратата на Еквадор.

Еквадорците пък пропиляха изгодна възможност за изравняване в 71-ата минута, когато нападателят Фелипе Кайседо преодоля двама бранители, но последвалият му слаб удар от близка дистанция не застраши вратаря Рени Вега.

По този начин венецуелците събраха актив от четири точки и заемат изключително изгодна позиция за класиране за следващата фаза, след като отборите на Бразилия и Парагвай завършиха наравно 2:2.

Така дори равенство на Венецуела срещу Парагвай ще им осигури класиране, докато отборът на Еквадор, който има само една точка, трябва да гони задължителна победа срещу Бразилия, за да има шанс за преминаване на групите.