3. Сантяго Силва донесе успех на Велес и запази надеждите за Копа Либертадорес (видео)

Сарсфийлд спечели с 2:1 срещу чилийския Унион Еспаньола в среща от група 4 на турнира

Велес Сарсфийлд спечели с 2:1 срещу чилийския Унион Еспаньола в среща от група 4 на турнира Копа Либертадорес и събра 6 точки след четири изиграни кръга.

Другият чилийски отбор Универсидад Католика води в класирането в групата със 7 точки, пред Велес с 6, ФК Каракас (Венецуела) с 6 и Унион Еспаньола с 4.

Сантяго Силва вкара победното попадение за Велес Сарсфийлд и остави живи надеждите на тима си да продължи във фазата на елиминациите.

Емилиано Папа откри резултата в 24-ата минута в полза на аржентинците, след като направи добавка след удар на Марсело Навас.

Десет минути по-късно гостите от Чили изравниха благодарение на Леандро Делгадо с глава, а в 69-ата минута Сантяго Силва оформи крайния резултат, въпреки че гостите протестираха за фаул срещу вратаря им Едуардо Лобос при гола.

В група 2 боливийският Ориенте Петролеро постигна първа победа, след като се наложи с 2:0 над Леон де Хуануко (Перу), което на практика изхвърли и двата отбора от турнира.

Те имат по 5 мача и заемат последните две места в групата - Леон де Хуануко с 4 точки, а Ориенте с 3. Начело са Атлетико Хуниор Баранкиля (Колумбия) с 12 и Гремио (Бразилия) със 7.

Алсидес Пеня откри резултата за Ориенте в 17-ата минута след самостоятелен пробив, а Хасмани Кампос удвои в 78-ата. В следващия домакински мач Гремио приема на стадиона в Порто Алегре Атлетико Хуниор и ще се нуждаят само от точка, за да си гарантират предсрочно класирането за втората фаза.