2. Световен футбол
  3. Шок в Аржентина: Ривър Плейт изпадна във втора дивизия

Шок в Аржентина: Ривър Плейт изпадна във втора дивизия

Бомбата избухна в Аржентинското първенство. Един от най-великите клубове в историята на южноамериканския футбол – Ривър Плейт, изпадна от първа дивизия за първи път в своята 110-годишна история.

Ривър се нуждаеш от побуда с два безответни гола в реванша срещу Белграндо, но двубоя завърши при равенство 1:1 и чудото се случи. Първата среща завърши 2:0 за Белграндо.

Злощастният мач се проведе на стадиона на Ривър Плейт в Буенос Айрес, бе прекъснат в заключителните минути заради нахлуването на разярени фенове на терена. Полицията бе принудена да използва водопръскачи, за да ги разпръсне. Охраната навреме овладя ситуацията, като трябва да се отбележи, че огромен брой служители наред дежуриха на стадиона – около 2000.

Домакините поведоха през първото полувреме, но надеждите им тотално се изпариха през втората част, когато допуснаха елементарен гол.

Ривър е най-титулуваният клуб в Аржентина. Феновете от началото на сезона протестират срещу ръководството заради слабите резултати и дори поискаха оставката на президента Даниел Пасарела. Той бе обявен за идол, когато защитаваше цветовете на клуба.

Финансовите проблеми са в основата на великия клуб, допълват експерти. Въпреки че прякорът на отбора е „милионерите”, в момента дълговете възлизат на около 19 млн. долара.