2. Световен футбол
  3. Швейцария на Мондиал 2010

Швейцария на Мондиал 2010

Днес възпитаниците на Отмар Хитцфелд завършиха при нулево равенство световната квалификация от групата 2 срещу Израел, но едната точка бе достатъчна на „кръстоносците” да си бетонират първото място в крайното класиране.

Швейцария е поредният национален отбор, който си гарантира участие на Мондиал 2010.

Гостите от Израел дори останаха в намален състав в 60-ата минута след червен картон на Ядин, но гол така и не падна.

В другия мач от групата Гърция победи Люксембург с 2:1 и ще играе бараж. Торосидис откри резултата в 30-ата минута, а Гекас в 33-ата направи 2:0. Въпреки червения картон на Паял в 57-ата минута, Люксембург стигна до почетен гол в 90-ата минута след автогол на Пападопулос.

В третия мач от групата Латвия записа успех над Молдова с 3:2. За домакините точни бяха Рубинс (32’, 44’) и Гребис в 78’. За Молдова точни бяха Овсянников в 25’ и Софрони в 89’.

Така Швейцария завършва на 1-ото място с 21 точки, а Гърция е втора с 20. Латвия е на 3-а позиция със 17 точки, а Израел е 4-и с 16. Люксембург завършва на 5-о място с 5, а Молдова на 6-о с 3.

В Саудитска Арабия: Кристиано зарадва Пиоли в дебюта му (ВИДЕО)