3. Сирия изненада Саудитска Арабия, Япония се мъчи с Йордания

Сирия изненада Саудитска Арабия, Япония се мъчи с Йордания

Сирия изненадващо победи Саудитска Арабия с 2:1 в мача от първия кръг в група В на първенството на Азия по футбол.

Възпитаниците на румънския специалист Валериу Тица достигнаха до успеха срещу вицешампиона от последния континентален шампионат през 2007 година след две попадения на Абделразак Ал Хюсаин (38, 62).

За тима на Саудитска Арабия се разписа резервата Тайсир Ал Джасим след час игра.

В другата среща от групата трикратният шампион Япония стигна само до равенство 1:1 срещу Йордания.

Тимът на италианския спец Алберто Дзакерони имаше превъзходство през цялата среща, но отличните намеси на вратаря на съперника Амер Сабах Шафия не позволиха на японците да стигнат до успеха.

Тимът на Йордания неочаквано поведе минута преди почивката, когато удар на Хасан Абдел Фатах се отклони от Мая Йошида и спря в мрежата на Ейджи Кавашима.

След почивката японците непрестанно атакуваха, но Шафия на няколко пъти показа сериозна класа.

Във втората минута на даденото от съдията продължение след късо изпълнение на корнер Макото Хасебе центрира в наказателното поле и Йошида засече отблизо в мрежата за крайното 1:1.

"Чувствата ми след този двубой са смесени. С оглед на развитието на мача трябваше да спечелим, но пък и точка срещу Япония е добър резултат", коментира наставникът на Йордания Хатем Акел.