3. Страхотен дебют за Анри в MLS - две асистенции и греда (видео)

Страхотен дебют за Анри в MLS - две асистенции и греда (видео)

Ню Йорк Ред Булс обаче не успя да победи Хюстън Динамо като гост - 2:2

Френският нападател Тиери Анри се отличи с две асистенции при дебюта си в първенството на САЩ по футбол Мейджър Лийг Сокър за Ню Йорк Ред Булс.

Анри, който се присъедини към американския тим от Барселона през миналия месец, подаде за двата гола на колумбийския си партьор в атаката Хуан Пабло Анхел при равенството 2:2 срещу домакина Хюстън Динамо.

Французинът нацели и греда в 42-ата минута, а гостите изпуснаха победата след гол на Брайън Мюлън в последната минута. Тимът от Хюстън игра с човек по-малко цяло второ полувреме игра след червен картон на Ловъл Палмър в 44-ата минута.

Анхел даде преднина на Ред Булс още в 10-ата минута, но Дейвис възстанови равенството след 24 минути игра след точно изпълнена дузпа. Отново колумбиецът вкара за клуба от Ню Йорк в 58-ата, а преди това Дейвис, който бе точен за 1:1, пропусна втора дузпа за Хюстън, след като силният му шут не намери рамките на вратата. Все пак Мюлън донесе точката за своя отбор в края на мача.