3. Три домакински победи от четири двубоя в Копа Либертадорес тази нощ (видео)

Три домакински победи от четири двубоя в Копа Либертадорес тази нощ (видео)

Гремио, Серо Портено и Годой Крус печелят като домакини, колумбийският Хуниор бие като гост

Снощи се изиграха поредните четири двубоя от груповата фаза на турнира Копа Либертадорес. От тях само един гостуващ отбор успя да си набави трите точки – колумбийския Хуниор, който победи с 2:1 перуанския Леон де Хуануко в мач от група 2. Головете за победителите отбелязаха Виафара и Бака съответно в 24-та и 66-та минута. За домакините се разписа Елиас 3 минути преди края, оформяйки крайното 1:2.

В друг мач от същата група бразилският Гремио се поздрави с класически успех като домакин над  боливийския Ориенте Петролеро. За домакините се разписаха Дъглас от дузпа в 44-та минута, а през второто полувреме Жилсон и отново Дъглас вкараха за крайния резултат 3:0.

В мач от пета група парагвайският Серо Портено разби с 5:2 чилийския гост Коло Коло. За домакините на два пъти вкараха Роберто Нани и Итурбе, а един гол добави Хулио Дос Сантос.

В последния мач от нощта Годой Крус, за който това е първо участие в турнира постигна домакинска победа над еквадорския ЛДУ Кито. В първия си мач в историята в Копа Либертадорес аржентинците поведоха чрез Карлос Санчес още в 17-та минута, но в 53-та Реаско изравни за еквадорци. Половин час преди края на редовните 90 минути Николас Габриел Санчес вкара за крайната победа 2:1.