3. Турция победи с 2:1 Чехия в контрола

Турция победи с 2:1 Чехия в контрола

Арда Туран и Нихат Кахвечъ вкараха по един гол за националния отбор на Турция, който победи с 2:1 Чехия в контролна среща в първия международен мач на "Ред Бул Арена" в американския Харисън, Ню Джърси. Двата отбора се подготвят за европейските квалификации тази есен, след като пропуснаха да се класират за започващите на 11-и юни световни финали в Република Южна Африка.

Арда Туран и Нихат Кахвечъ вкараха по един гол за националния отбор на Турция, който победи с 2:1 Чехия в контролна среща в първия международен мач на "Ред Бул Арена" в американския Харисън, Ню Джърси. Двата отбора се подготвят за европейските квалификации тази есен, след като пропуснаха да се класират за започващите на 11-и юни световни финали в Република Южна Африка.

Туран изведе турците напред в резултата в 31-та минута пред погледа на 16 371 зрители, след като ударът му се отби от гредата и мина зад гърба на Петер Чех. Нихат покачи на 2:0 в 48-та минута след пас на Туран, а чехите стигнаха до почетен гол девет минути преди края чрез Милан Черни, който открадна топката при грешка на турската защита и я вкара в мрежата на Волкан Демирел за крайното 1:2.