2. Световен футбол
  3. Уелс надви Азербайджан като гост – 1:0

Уелс надви Азербайджан като гост – 1:0

Отборът на Уелс постигна важна победа с минималното 1:0 при гостуването си на Азербайджан на стадион „Тофик Бахрамов” в Баку, в мач от световните квалификации от група 4 на зона Европа. Единственото попадение в срещата бе дело на Едуардс в 42-ата минута с глава, след страхотно центриране на Робърт Ърншоу.

Въпреки победата, шансовете на Уелс за класиране на Мондиал 2010 са доста малки. Островитяните имат 9 точки в актива си от 7 изиграни мача. Лидер в групата е Германия с 16 точки от 6 мача, а втори е Русия с 12 точки от 5 мача.