2. Световен футбол
  3. Украйна отупа Андора с 5:0

Украйна отупа Андора с 5:0

Националният отбор по футбол на Украйна направи сериозна стъпка към второто място в група 6, след като разгроми скромния тим на Андора с 5:0 у дома и се изравни по точки с отбора на Хърватия. Украинците получиха три дузпи в този мач, като две от тях дойдоха в последната минута на мача.

Резултатът бе открит в полза на домакините още в 19-ата минута, а автор на гола бе Ярмоленко. В самия край на първата част нападателят на Динамо (Киев) Артьом Милевски направи 2:0.

През второто полувреме Украйна получи цели три дузпи. Първо капитанът на тима Андрий Шевченко бе точен от бялата точка в 73-ата минута за 3:0, а в последните мигове на двубоя Милевски и Селезньов също вкараха по 1 дузпа за крайното 5:0.

Така с тази победа Украйна вече има 14 точки, колкото има и вторият в групата Хърватия, като двата отбора имат по 7 мача. Абсолютен лидер в група 6 е отборът на Англия с пълен актив от точки – 21. Андора пък се превърна в най-слабият отбор в квалификациите – 0 точки и 2:30 голова разлика.