3. Универсидад Католика е на крачка от полуфиналите в Копа Либертадорес

Универсидад Католика е на крачка от полуфиналите в Копа Либертадорес

Универсидад Католика е на крачка от полуфиналите в турнира Копа Либертадорес. Чилийският гранд победи с 2:1 Гремио в първия четвъртфинален двубой между двата състава, а голмайстор за победителите бе Лукас Прато.

Универсидад Католика е на крачка от полуфиналите в турнира Копа Либертадорес. Чилийският гранд победи с 2:1 Гремио в първия четвъртфинален двубой между двата състава, а голмайстор за победителите  бе Лукас Прато.

Прато се разписа в 29-ата минута след асистенция на Марсело Канете. Гремио завършиха с човек по-малко срещата, тъй като Боргеш бе изгонен в 35-ата минута заради удар с лакът в лицето на Давид Енрикес. Въпреки това бразилците стигнаха до изравняване с попадение на Дъглас. Петнадесет минути пред края на двубоя отново Прато бе точен и донесе успеха на Католика.

„Всеки говореше как Гремио ще ни бият с голяма разлика, но победителите сме ние! Много добре играхме на контраатака и като цяло съм доволен от представянето ни. Сега обаче не трябва да се отпускаме. Резултатът е в наша полза, но трябва да дадем най-доброто от себе си в реванша”, каза героят на вечерта за чилийците Прато. Реваншът ще се играе на 4 май.

В Буенос Айрес Велес Сарсфийлд, който е лидер в аржентинското първенство, победите категорично еквадорския ЛДУ с 3:0. За домакините точни бяха на два пъти Аугусто Фернандес и един път Александър Домингес. Гостите завършиха двубоя с 9 души след червени картони на Луис Боланос и Неисер Реаско.