3. Уругвай би с дузпи Холандия в приятелски мач (видео)

Уругвай би с дузпи Холандия в приятелски мач (видео)

Луис Суарес изведе своите в 82-ата минута, а Дирк Кайт върна гола в 91-ата

Уругвай и Холандия завършиха 1:1 в приятелска среща, играна в столицата на южноамериканската държава Монтевидео. Все пак след края на редовните 90 минути се изпълняваха 11-метрови наказателни удари, при които уругвайците спечелиха мача.

Двубоят бе повече от равностоен през всичките 90 минути, но домакините бяха тези, които можеха да съжаляват. Луис Суарес изведе своите в 82-ата минута след бърза атака на домакините, а Дирк Кайт върна гола в 92-ата след удар с глава при изпълнение на корнер.

След това последваха дузпи, в които Уругвай надделя с 4:3. Срещата се игра пред препълнени трибуни и 70 000 дойдоха на "Ещадио Центенарио".

Уругвай имаше сметки за уреждане, след като тимът отпадна в полуфиналите на Мондиал 2010 именно от Холандия с 2:3, но не успя да направи това с победа в редовното време.